ISQua ir GS1 apjungia jėgas

2016 m. balandžio 12 d. Briuselis, Belgija. ISQua, tarptautinė sveikatos apsaugos kokybės bendrija ir GS1, tarptautinė standartų organizacija, puikiai žinoma dėka brūkšninių kodų standartų, pasirašė memorandumą, skirtą pasauliniu lygmeniu gerinti ir viešinti pacientų priežiūros kokybę ir saugą. ISQua ir GS1 bendradarbiavimas skatins ir rems ryšius tarp ligoninių akreditavimo ir vieningų standartų automatizuotam pacientų, aptarnaujančio personalo bei medikamentų identifikavimui ligoninėse, diegimo. 

Nors aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugų teikimas gyvybiškai svarbus ligoninėms, tačiau augantys reikalavimai, didėjantis darbo krūvis, kintantys teisinis reguliavimas ir demografinė padėtis bei išaugę kaštai daro šią užduotį sunkiai įgyvendinama. Dėl šios priežasties ligoninės visame pasaulyje vis dažniau naudojasi ISQua akreditavimo standartais ir GS1 standartų galia užtikrinant pacientų saugą ir visų procesų efektyvumo didinimui. 

Miguelis Lopera, GS1 Generalinis direktorius ir prezidentas teigia: “Šis bendradarbiavimas yra puikus augančio GS1 standartų vaidmens liudijimas, nes jie padeda palaikyti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, apsaugo nuo klaidų ir prisideda prie šalutinių procesų optimizavimo ir taip leidžia personalui skirti dėmesį tik pacientui.”

ISQua yra pasaulinis lyderis, atsakingas už nacionalinių, regioninių bei pasaulinių agentūrų standartų vertinimą. Šios akreditavimo įstaigos, savo ruožtu, nustato saugumo ir kokybės kriterijus sveikatos apsaugos įstaigoms su tikslu būti akredituotoms ISQua. Vietinės ligoninės siekia bendradarbiauti su ISQua akredituotais partneriais taip užtikrinant, kad pacientams ir kitoms suinteresuotoms šalims teikiamos paslaugos yra aukščiausios kokybės.

“Pasaulinis dėmesys sveikatos apsaugos paslaugų gerinimui yra būtinas norint patenkinti pacientų ir jų šeimų poreikius. ISQua ir GS1 bendradabiavimas mus priartina prie šio  gyvybiškai svarbaus tikslo”, teigia ISQua generalinis direktorius Peteris Carteris.

Daugelis ligoninėms skirtų produktų, prietaisų, medikamentų ir priemonių šiandien jau yra ženklinami GS1 brūkšniniais kodais, užtikrinančiais saugesnį ir paprastesnį produktų administravimą ir naudojimą, užsakymą, atsargų valdymą, netinkamų produktų atšaukimą bei atsekamumą. Sveikatos apsaugą reguliuojančios institucijos daugiau nei 65 pasaulio šalyse pripažįsta GS1 standartus medikamentų ir medicininės įrangos identifikavimui. Taip pat GS1 standartai yra raktas užtikrinantis pacientų ir aptarnaujančio personalo identifikavimą. Šiuos standartus pripažįsta ISO ir CEN (CEN/ISO TS 18530).

Daugiau informacijos galite rasti: www.gs1.org/healthcare


Tania Snioch, GS1 Sveikatos apsaugos direktorė  tania.snioch@gs1.org

Anouk Chavel, GS1 pasaulinės rinkodaros vyr. vadovė   anouk.chavel@gs1.org


Daugiau informacijos apie ISQua www.isqua.org

Peter Carter ISQua generalinis direktorius pcarter@isqua.org

Peter Lachman ISQua generalinio direktoriaus pavaduotojas plachman@isqua.org