GS1-128 simboliai

GS1-128 simbolika yra viena iš simbolikos Code 128 versijų, naudojama išimtinai tik GS1 sistemoje. Ši simbolika nenaudojama ženklinti mažmeninėms prekėms. Plačiausiai GS1-128 simbolikos brūkšniniai kodai taikomi Transporto ir Logistikos sektoriuje. Naudojant specialius GS1 paskirties identifikatorius (AI), šioje simbolikoje galima užkoduoti arba tik visuotinį prekės numerį (GTIN), kuris mažmenai koduojamas EAN-13 simbolika, arba ir kitus, papildomus duomenis, tokius kaip partijos numeris, galiojimo data ir t.t.
GS1-128 yra simbolis, kurio dydis priklauso nuo jame užkoduotų duomenų eilutės ilgio, t.y. užkoduojamų ženklų kiekio bei tipų ir X matmens (jis nulemia bendrąjį simbolio dydį). Šie simboliai yra pritaikyti dvikrypčiam nuskaitymui stacionariais arba nešiojamais brūkšninių kodų skaitytuvais.
Remiantis nominaliais išmatavimais (kai X-matmuo = 1 mm), leistino GS1-128 simbolių spausdinimo mastelio koeficiento diapazonas apibrėžiamas nuo 25% iki 100%. Norint užtikrinti efektyvų simbolių nuskaitymą bet kurioje aplinkoje, tame tarpe ir konvejerinį nuskaitymą, minimalus mastelis turėtų būti ne mažesnis nei 50 %.

 GS1-128 simbolio, kuriame užkoduotas GTIN numeris, „geriausias iki“ data ir partijos numeris, pavyzdys

 

Panaudoti paskirties identifikatoriai:

(01) prekės GTIN

(15) geriausia iki

(10) partijos numeris