Europos Standartizacijos komitetas renkasi GS1 SSCC identifikatorius tarpvalstybinių siuntų pristatymų gerinimui

Europos Standartizacijos komiteto (CEN) nariai paskelbė Techninę specifikaciją (TS 17073), skirtą pašto paslaugoms, susijusioms su tarpvalstybinėmis siuntomis. Šis pasiekimas įgyvendintas bendrų pašto, e-prekybos, vežėjų bei siuntų gabentojų pastangų dėka. Tai yra dalis Europos Komisijos strategijos "Vieninga skaitmeninė rinka: Kliūčių interneto galimybių naudojimui panaikinimas".
"Tai yra svarbus žingsnis į tikrai inovatyvias tarpvalstybinių pristatymų paslaugas Europoje. Viena didžiausių kliūčių sklandžiam siuntų pristatymui yra uždari, nuosavuose tinkluose naudojami standartai, dėl ko interneto prekybininkams sudaromos nepalanklios rinkos sąlygos.", teigia Walter Trezek, Ecommerce Europe e-Logistikos darbo grupės pirmininkas ir CEN darbo grupės dėl standartizuotų logistinių etikečių lyderis. Galutinis tikslas - pertvarkyti tarptautinių siuntų gabenimo paslaugas, naudojant vieningą, bendrą pašto siuntų ženklinimą, apimantį siuntos identifikavimo kodą.
GS1 džiaugiasi, kad CEN pasirinko GS1 pervežamo krovinio serijos numerį (SSCC) unikaliam siuntų identifikavimui ir sklandaus siuntų pristatymo tinklo visų dalyvių sąveiką. GS1 SSCC yra natūralus pasirinkimas, nes daugelis kompanijų juos, kaip ir kitus GS1 standartus, jau naudoja savo versle. Įdiegus naują CEN siuntų etiketę, kurioje naudojami atviri pasauliniai standartai, anksčiau uždari pristatymo tinklai gali būti apjungti, kad būtų galima sukurti nuo-iki pristatymo tinklą. Siuntėjai galės naudoti tokią pačią etiketę visiems siuntiniams. Visi gabentojai galės naudotis SSCC, kad būtų lengviau stebėti siuntos kelionę iš siuntėjo gavėjui, ir prireikus, grąžinti ją siuntėjui.
"CEN etiketė siuntoms su SSCC atneša įdomių galimybių interneto prekybininkams, kurie nori pasiūlyti vartotojams išskirtinę pristatymo patirtį ir mažesnę kainą", - sako Miguel Lopera, GS1 prezidentas ir generalinis direktorius. GS1 Europoje vadovas Bruno Aceto priduria: "Naudodamos tokias pačias etiketes su SSCC, siuntinių pristatymo įmonės gali lengvai bendradarbiauti, kad atitiktų klientų lūkesčius, susijusius su paslaugų pasirinkimais, lankstumu, matomumu ir patikimumu. Be to, tai padės atisakyti įvairių brangiai kainuojančių paslaugų, kurios neneša pridėtinės vertės jų klientams".
GS1 ir toliau prisidės prie CEN iniciatyvos pertvarkyti tarptautinių siuntų valdymą ir džiaugiasi galimybe bendradarbiauti su E-commerce Europe ir kitomis organizacijomis, siekiant drauge skatinti bendrą ženklinimą.

Kontaktai žiniasklaidai:

GS1
Nora Kaci
Vyresnioji rinkodaros vadovė
Tel: +322 7887830
E-paštas: nora.kaci@gs1.org

GS1 in Europe
Frits van den Bos
Inoivacijų vadovas
Tel: +310 205113820
E-paštas: Frits.vandenBos@gs1.nl