GS1 pristatė Jungtinėms Tautoms savo standartus, skirtus tvariam ūkininkavimui

Briuselis, Belgija, 2015 m. rugsėjo 28 d.

GS1 vykdantysis direktorius ir prezidentas Migelis Lopera paskelbė pranešimą per JT Generalinės Asamblėjos SDG viršūnių susitikime Niujorke, kur pristatė, kaip technologijos ir duomenys gali būti naudojami viešojo ir bei privataus sektorių bendradarbiavimui ir skatinti tausojančias ūkininkavimo praktikas žemės ūkio srityje. Vienas svarbiausių Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų yra kuriant saugius ir tvarius ūkininkavimo metodus užtikrinti maisto saugumą.
GS1 - neutrali, ne pelno siekianti pasaulinė organizacija, kurianti ir vystanti plačiausiai naudojamus tiekimo grandinės standartus pasaulyje, dalyvauja išsiaškinant ir suderinant šimtus skirtingų standartų ir sertifikavimų, susijusių su tvariu ūkininkavimu.
Iniciatyva, žinoma kaip „Mėlynųjų numerių iniciatyva. Pasaulinis tvariai ūkininkaujančiųjų registras“ (The Blue Number Initiative, A Global Registry for Sustainable Farmers) naudosis GS1 registro paslauga.
Registras leis ūkininkams, vyriausybėms, įmonėms ir bendruomenėms komunikuoti vienas su kitu visoje tiekimo grandinėje, naudojant vieną bendrą kalbą ir unikaliai identifikuojant ūkius pasaulyje.
Naudojant pasaulinius lokacijos numerius GLN suteikiamas individualus identifikatorius kiekvienam ūkiui, nustatyti jo lokaciją, nepriklausomai nuo to didelis tai ūkis, ar mažas. Registras taip pat apima kiekvieno ūkio tvaraus ūkininkavimo sertifikavimo informaciją. Tai tiesiausias kelias smulkesniems ūkininkams iš besivystančių šalių būti pripažintais dėl tvarių ūkininkavimo metodų, atverti potencialias rinkas ir leidžiant jiems tapti labiau matomais ir aktyviais dalyviais pasaulinėje maisto tiekimo grandinėje.
„Tarptautinių mastu vyksta mastymo pokyčiai įmonėms nustatant tikslus susijusius su atsakingu tiekimu“, sako ponas M.Lopera. „Tarptautinės kompanijos vis daugiau perka visoje pasaulinėje tiekimo grandinėje ieškodamos geriausio kainos, kokybės ir nuoseklaus tiekimo santykio, iki pat ūkininkų, auginančių žaliavą produktų gamybai, kad galėtų pasirinti atsakingai ir etiškai veikiančius partnerius.
Vartotojai nori gauti vis daugiau informacijos apie tai, iš ko ir kaip pagaminti jų perkami gėrimai ir maisto produktai. Vis svarbiau žinoti, ar žaliava buvo užauginta ekologiškai ir tvariai ūkininkaujant ir sąžiningai įsigyta“, pastebi M.Lopera. “Augintojų registras yra puiki priemonė pagerinti informacijos apie produktus, matomus parduotuvių lentynose, pasiekiamumą. Tokiu būdu bus lengviau apsispręsti pirkti produktą, kuris pagamintas iš ekologiškai užaugintų ir sąžiningai įsigytų žaliavų.“
Registras taip pat įstatymų kūrėjams besivystančiose šalyse padės pasiekti statistinius duomenis, Vyriausybėms bus paprasčiau apžvelgti geolokacinius duomenis, pavyzdžiui, apie pasėlius konkrečiame regione, aplinkos infrastruktūrą ir sertifikavimo priemones. Tokiu būdu bus lengviau priimti labiau pagrįstus politinius sprendimus didinti gamybą, valdyti išteklius ir mokyti tvarios ūkininkavimo praktikos", priduria jis.

Daugiau informacijos apie „Mėlynųjų numerių iniciatyva. Pasaulinis tvariai ūkininkaujančiųjų registras“ rasite adresu: www.unbluenumber.org